PŁ 4. najchętniej wybieraną uczelnią w Polsce

Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało informację o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2022/2023. Na studia stacjonarne pierwszego stopnia na Politechnice Łódzkiej zanotowano średnio 5,5 zgłoszeń na jedno miejsce.

Największą popularnością cieszyła się w tym roku Politechnika Warszawska (7,9 kandydatów na miejsce), na drugim miejscu znalazła się Politechnika Gdańska (6,9 kandydatów na miejsce), trzecia jest Politechnika Poznańska z liczbą 6,8 kandydatów na miejsce. Politechnika Łódzka znalazła się na 4. miejscu, wyprzedzając popularną Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie (5,3 kandydatów na miejsce) oraz Uniwersytet Wrocławski (5,0 kandydatów).

W zakresie kierunków studiów największym zainteresowaniem cieszyła się informatyka - 44163 zgłoszeń, psychologia - 40642 zgłoszeń, zarządzanie - 36532 zgłoszeń oraz prawo - 22066 zgłoszeń.

W zestawieniu najpopularniejszych dyscyplin naukowych najwyżej uplasowały się dyscypliny, w zakresie których kształcenie prowadzi także Politechnika Łódzka: nauki o zarządzaniu i jakości - 76 047 oraz informatyka techniczna i telekomunikacja - 67 524.

Więcej informacji na: https://p.lodz.pl/uczelnia/aktualnosci/politechnika-lodzka-4-najczesciej...